7 listopada 2011 w Warszawie odbyło się kolejne śniadanie studencko-parlamentarne, którego uczestnikami byli posłowie, studenci warszawskich uczelni i przedstawiciele organizacji pozarządowych. W sumie w śniadaniu uczestniczyło 20 osób. Gościem śniadania była również nigeryjska aktywistka zajmująca się tematyką zmian klimatu H.Umar-Mustapha.

Śniadanie po raz kolejny było świetną okazją do bezpośredniej rozmowy z posłami i możliwością wskazania kwestii szczególnie ważnych zarówno dla przyszłych specjalistów i naukowców jak i organizacji pozarządowych zajmujących się tematem energii i klimatu.

Podczas śniadania studenci warszawskich uczelni mieli okazję porozmawiać z parlamentarzystami na temat “klimatycznych” wyzwań, jakie staną przed nowo zaprzysiężonym rządem.

Goście śniadania parlamentarno-studenckiego

Goście śniadania parlamentarno-studenckiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studenci podzielili się z przedstawicielami rządu swoimi opiniami na temat podstawowych przeszkód ale przede wszystkim “zysków” społecznych dotyczących racjonalnego gospodarowania energię. Pojawiały się również pytania na temat zwiększenia udziału OZE w produkcji energii.

Młodzi ludzie po raz kolejny pokazali, że są otwarci, mają wiele świeżych pomysłów i chętnie wezmą czynny udział w wyzwaniach przed jakimi stoimy. Wart odnotowania jest również fakt, że po raz drugi udało się spotkać z parlamentarzystami na spotkaniu, które ze względu na swój brak formalnej otoczki pozwoliło na otwartą dyskusję na tematy, które najbardziej frapują młodych ludzi kształcących się w tematyce ochrony środowiska.

Goście śniadania parlamentarno-studenckiego

Goście śniadania parlamentarno-studenckiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronem medialnym kampanii jest Radio TOK FM.
TOK_FM_LOGO_male-3f943-b8b97-ac059