baner 2 plansza Szczecin HEADLINE

 Już w poniedziałek 18 listopada rozpoczynamy rowerowo-energetyczne szaleństwo w 4 szczecińskich akademikach. W konkursie Polskiej Zielonej Sieci pt. “Energia to Ty – włącz się do sieci!” studenci będą mogli zaznajomić się z ideą prosumenta, produkując prąd na rowerach. Przez dwa tygodnie specjalny program komputerowy będzie mierzył ilość wytworzonej energii, by na koniec wskazać zwycięzców miniwypożyczalni rowerowej z parkingiem.

 

Od studenta do prosumenta

Prosument to osoba wytwarzająca energię dla swoich potrzeb w małych przydomowych odnawialnych źródłach. Rowery prądotwórcze w konkursie są tylko przykładowym źródłem energii. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę młodych ludzi na możliwości, jakie przed nimi stoją w dorosłym życiu. Energia to produkt jak każdy inny i możemy decydować o tym skąd pochodzi. Jej źródła różnią się pod względem ekonomicznym, ekologicznym i wieloma innymi. Dzięki modernizacji sieci energetycznej w Polsce i przestawieniu się na inteligentny model, każdy będzie mógł zostać prosumentem i aktywnie włączyć się do sieci. I to tylko jedna z zalet inteligentnych sieci energetycznych.

 

Szczegóły konkursu

Konkurs będzie odbywał się według następującego harmonogramu:
18.11.2013 – 22.11.2013 (poniedziałek-piątek)
Dom Studenta nr 3 “KORDECKI”, US
Dom Studencki nr 1 i Półsanatorium, ZUT
25.11.2013 – 29.11.2013 (poniedziałek-piątek)
Dom Studencki AMICUS, ZUT
Studencki Dom Marynarza KORAB, AM

Pomiary wyprodukowanego prądu będą miały miejsce w wymienionych dniach przez 8 godzin dziennie, w godzinach 12.00 – 20.00.

 

Możesz odbyć u nas wolontariat!

Przypominamy, że cały czas można zgłaszać się do pomocy przy konkursie. Poznaj ciekawych ludzi, zdobądź doświadczenie, zrób coś nowego. Szukamy osób odpowiedzialnych, chętnych do pracy, zaradnych, ciekawych świata.

Na koniec wolontariatu wydajemy zaświadczenie o jego odbyciu.

Napisz do nas: konkurs@zielonasiec.pl

Uwaga!

Poniżej załączamy aneks do Regulaminu, w którym przedstawione są zmiany dotyczące terminu Konkursu. 

ANEKS do Regulamin konkursu Energia to Ty – włącz się do sieci

Regulamin konkursu PZS Energia to Ty-włącz się do sieci!