zjazd

Już za kilka tygodni w Warszawie odbędzie się IV Ogólnopolski Zjazd Kooperatyw, którego tematem przewodnim będzie Ekonomia Wspólnego Dobra. Polska Zielona Sieć jest partnerem wspierającym Zjazdu. Będziemy tam w ramach naszej kampanii “Klimat dla rolników” i weźmiemy udział między innymi w panelu dyskusyjnym o suwerenności żywnościowej. Gorąco zachęcamy do udziału!

Głównym celem Zjazdu jest rozmowa o roli kooperatyw w procesie budowy sprawiedliwej gospodarki i wzmacnianiu relacji miasto-wieś, wymiana doświadczeń oraz tworzenie ruchu Ekonomii Wspólnego Dobra.

Organizatorzy zapraszają wszystkie i wszystkich, którym zależy na realnej zmianie systemowej, a przede wszystkim kooperatywy, podmioty, instytucje i grupy działające w obszarze ekonomii solidarnościowej, demokracji bezpośredniej oraz edukacji krytycznej. Chodzi o to, żeby się spotkać, wzajemnie zainspirować, wymienić doświadczenia i wspólnie uczyć się najlepszych praktyk w budowaniu ruchu przekształcającego gospodarkę.

Aby to umożliwić, do udziału zaproszeni zostali polscy i zagraniczni eksperci, pasjonaci oraz badacze Ekonomii Wspólnego Dobra i post-wzrostu. Wśród uczestników będą również rolnicy i rolniczki, aktywistki i aktywiści oraz społecznicy, którzy poprzez swoje działania inspirują i kształtują nową rzeczywistość ekonomiczną. Podczas Zjazdu będzie można wziąć udział w wykładach, dyskusjach panelowych, a także warsztatach prowadzonych przez członków i członkinie Kolektywu Lepiej. Wieczorem pierwszego dnia wszyscy uczestnicy Zjazdu zostaną zaproszeni na prawdziwy Bal Spółdzielczy!

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Zjazdu, na której znajdziecie wszystkie informacje, w tym ramowy program oraz skrótowy opis poszczególnych sesji, które będą na bieżąco uzupełniane.

Wszyscy zainteresowani udziałem w IV Ogólnopolskim Zjeździe Kooperatyw proszeni są o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj (kliknij, aby przejść). Rejestracja trwa do 20 września.

Spotkajmy się 10-11 października i razem zmieniajmy świat na lepsze!