W listopadzie 2014 roku doszło do przekazania nagrody dla zwycięzcy w konkursie prosumenckim „Energia to Ty – Włącz się do sieci!” w Krakowie.

stojaki merkury

Dom Studenta MERKURY Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wszedł w posiadanie ciężko wywalczonej nagrody, w skład której wchodzi:

  • 12 U-kształtnych stojaków rowerowych
  • 5 bogato wyposażonych, bardzo wygodnych rowerów miejskich z bezobsługową, 3-biegową przekładną umieszczoną w tylnej piaście oraz dynamem w przedniej
  • części zamienne, narzędzia, zabezpieczenia oraz pompka

Nagroda została przekazana na ręce Pani Olgi Kołat – Kierownik Domu Studenta oraz przedstawicielki Rady Mieszkańców – Pani Anny Stawasz. Jeszcze raz gratulujemy!

Ze względu na długotrwały remont terenu wokół akademika, nie byliśmy w stanie wcześniej zainstalować stojaków i oszacować ich dokładnej liczby, a zatem przekazać nagrody. Jednak bardzo cieszymy się z ostatecznego efektu. Kierownik akademika w porozumieniu ze studentami ustaliła, że rowery będą używane po zakończeniu sezonu zimowego. Natomiast ze stojaków korzystać można cały rok. Jak widać na jednym ze zdjęć w galerii poniżej, wokół akademika jest sporo rowerów i niektórzy wciąż korzystają z tzw. wyrwikółek – niepraktycznych stojaków, do których można przymocować jedynie jedno koło. Oprócz tego, przy akademiku było kilka profesjonalnych stojaków, jednak teraz jest ich o wiele więcej. Podobno w akademiku Merkury jest tylu rowerzystów, że rowery nie mieszczą się w przechowalni. Zapraszamy więc wszystkich do korzystania z nowego parkingu rowerowego.

Studenci w konkursie rywalizowali na rowerach prądotwórczych i wygrana będzie im o tym przypominać. Otrzymali bardzo wygodne i nowoczesne rowery miejskie. Całość napełnia nas przekonaniem, że nagroda przyniesie dużo radości mieszkańcom akademika, zachęci ich do częstszej jazdy rowerem i pokaże, że jest to nie tylko ekologiczny sposób przemieszczania się, ale także szybki i przyjemny.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w konkursie za zaangażowanie i włożony wysiłek, oraz kierownictwu i wszystkim pracownikom za udzielone wsparcie. Gratulujemy osiągnięcia najlepszego wyniku i życzymy dużo frajdy i przyjemności z użytkowania nagrody.

Na koniec chcieliśmy podziękować krakowskiemu Oficerowi Rowerowemu – Panu Marcinowi Wójcikowi, który osobiście zaangażował się w realizację nagrody i wsparł nas dobrą radą przy wyborze rowerów oraz stojaków!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z nagrodą w Krakowie.

Konkurs „Energia to Ty – włącz się do sieci!” w Krakowie był częścią kampanii edukacyjnej Polskiej Zielonej Sieci pt. „Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – Inteligentne Sieci Energetyczne. Kampania informacyjna na temat korzyści społecznych z wdrażania ISE.” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz kampanii „Zmieniaj energię dla powietrza w Krakowie i Małopolsce” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.