Inteligentne Sieci Energetyczne to dość trudny temat, jednak obowiązkowy dla każdego, kto chce mieć wpływ na wysokość własnych rachunków za energię. Dlatego, aby przyswojenie wiedzy związanej z ISE nie było zadaniem polegającym na studiowaniu portali energetycznych i skomplikowanych raportów, postanowiliśmy przygotować interaktywne narzędzie, w którym z myślą o odpowiedzialnych konsumentach zebraliśmy kluczowe informacje związane z wdrażaniem ISE.

Obrazek 5

W mapie zostały zebrane między innymi informacje dotyczące inteligentnych liczników energetycznych, bezpieczeństwa energetycznego, prosumenckich źródeł energii, samochodów elektrycznych, zysków ekonomicznych i ekologicznych płynących z wdrożenia ISE, oraz danych na temat nowych miejsc pracy w sektorze odnawialnych źródeł energii.

W mapie myśli prezentowane dane zostały przedstawione w formie multimedialnej prezentacji, gdzie teksty zostały wzbogacone o filmy i zdjęcia ilustrujace omawiane zagadnienia. Prezentację można przeglądać bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej lub pobrać na dysk komputera.

Mapa myśli Alfabet ISE jest dostępna pod adresem: dlaklimatu.pl/alfabet-ise