W dniach 20. – 21. listopada, w Toruniu, w Ośrodku Szkoła leśna na Barbarce odbył się warsztat Polskiej Zielonej Sieci dla przedstawicieli organizacji pozarządowych pn.: “Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – inteligentne sieci energetyczne.

Poniżej prezentujemy materiały przygotowane przez zaproszonych ekspertów:

    • prezentacja z wystąpienia Olgierda Małyszko pt.: „ABC inteligentnych sieci energetycznych – wprowadzenie do tematyki”

  • prezentacja z wystąpienia Roberta Rybskiego pt.: „Dlaczego warto rozwijać energetykę obywatelską w Polsce? Jaki jest aktualny stan prawny? Co powinno się zmienić? Przykłady dobrych praktyk z innych krajów Europy.”

  • prezentacja z wystąpienia Marcina Mizgalskiego pt.: “Twórzmy społeczeństwo prosumentów – domowe źródła prądu, e-motoryzacja i inne sposoby na zrównoważoną konsumpcję oraz produkcję energii.”:

  • prezentacja z wystąpienia Katarzyny Guzek pt.: „Kampanie nakierowane w stronę ekologicznego, nowoczesnego i świadomego rozwoju – na przykładzie Greenpeace”.

  • prezentacja z wystąpienia Magdaleny Wieczerzyńskiej pt.:„Ciekawa i efektywna edukacja społeczna: trendy i inspiracje”

  • prezentacja z wystąpienia Marcina Świejkowskiego pt.: „Kręci się! – ćwiczenia praktyczne. Wprowadzenie do planowania strategii kampanii społecznych”

Dodatkowo, na życzenie uczestników udostępniamy raport fundacji Client Earth, o którym wspominał Robert Rybski podczas swojego wykładu, do pobrania w wersji pdf: Community Power Model legal frameworks for citizen-owned renewable energy

Zachęcamy również do korzystania ze efektów warsztatu “Kręci się!” – http://dlaklimatu.pl/efekty-warsztatu-kreci-sie/