W okresie od października do grudnia 2013r. zorganizowaliśmy w pięciu miastach w Polsce 6 spotkań z ekspertami na temat inteligentnych sieci energetycznych. Tematem organizowanych wydarzeń była “Efektywność energetyczna i produkcja energii w kontekście inteligentnych sieci energetycznych”. 

zdjęcia do artykułu

Pani dr Bożena Matusiak, Pani dr Marta Jabłońska oraz Pan dr inż. Olgierd Małyszko spotykali się ze studentami Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Szczecińskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie by wspólnie rozmawiać o tym czym są inteligentne sieci energetyczne, oraz jakie zmiany na polskim rynku energii może wywołać ich wprowadzenie.

Dziękujemy wszystkim Kołom Naukowym zaangażowanym w organizację debat oraz uczestnikom za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w organizowanych spotkaniach!

Pełną fotorelację z debat umieściliśmy w serwisie flickr, na profilu Polskiej Zielonej Sieci:

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami przygotowanymi przez zapraszanych na debaty ekspertów:

  • Prezentacja dr inż. Olgierda Małyszko:

  • Prezentacja dr Marty Jabłońskiej:

  • Prezentacja dr Bożeny Matusiak:


Jednocześnie przypominamy, że w przyszłym roku zorganizujemy drugą turę spotkań, podczas których będziemy rozmawiali o procesie demokratyzacji rynku energii.