6. czerwca w krakowskim biurze Polskiej Zielonej Sieci odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji studenckich, którzy nadzorowali przebieg konkursu “Energia to Ty-Włącz się do sieci!” oraz pomagali przy jego organizacji. Było to spotkanie zamykające krakowską edycję konkursu, na którym zostały ogłoszone wyniki.

spotkanie

W drugiej edycji konkursu (pierwsza odbyła się jesienią ubiegłego roku w Szczecinie) udział wzięli mieszkańcy czterech krakowskich akademików, a miano najbardziej prądotwórczych studentów wywalczyli sobie mieszkańcy Domu Studenckiego “Merkury” Uniwersytetu Ekonomicznego, pokonując tym samym Uniwersytet Jagielloński, Politechnikę Krakowską i Akademię Górniczo-Hutniczą.

podsumowanie wyników

Co więcej studentom Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie udało się również pokonać najbardziej prądotwórczy ze szczecińskich akademików przewagą  320 Wh.

wykres Kraków

Uczestnikom konkursu było przedstawiane pojęcie prosumenta oraz jego znaczenie na rynku energii. Każdy z uczestników na chwilę również stawał się prosumentem produkując na rowerze energię, którą były zasilane sprzęty stanowiska konkursowego (m.in. laptop czy ekran dotykowy) . Podczas konkursu dystrybuowany był również folder informacyjny “Włącz się w NEO! – Energetyczną rewolucję” oraz plan krakowskich ścieżek rowerowych a dla najbardziej zaangażowanych studentów przygotowaliśmy drobne upominki w postaci toreb z bawełny organicznej.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu konkursu:

Na koniec warto dodać, że krakowskim studentom mimo uzyskanego tak dobrego wyniku w akademiku “Merkury”, ostatecznie nie udało się pokonać studentów ze Szczecina.

porównanie miast

Szczecińscy studenci we wszystkich czterech akademikach wytworzyli prawie 6000 Wh, podczas gdy w Krakowie wynik był o prawie 1000 Wh gorszy.