645x290 akcje uliczne Poznań

W najbliższy weekend mieszkańcy Poznania będą mogli testować rowery prądotwórcze w swoim mieście. Polska Zielona Sieć w ramach akcji “Energia w przestrzeni miejskiej” będzie uczestnikiem Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska.

W tym roku w Poznaniu po raz pierwszy odbędą się Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska. W weekend 7-8 czerwca 2014 r. między godz. 10 a 18 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ulicy Dąbrowskiego 165 (pętla tramwajowa Ogrody). Wydarzenie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na pamiątkę Konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5 czerwca 1972 r. Była to pierwsza światowa konferencja, której głównym celem było zwrócenie uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie społeczeństwu, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające go środowisko. Aktualnie dzień obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie.

Gdzie? Poznań, Ogród Botaniczny, pawilon letni
Kiedy? 
7-8 czerwca (sobota, niedziela), w godzinach od 12:00 do 17:00
Atrakcje na stoisku Polskiej Zielonej Sieci:

  • prezentacja rowerów prądotwórczych (możliwość naładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych np. odtwarzaczy mp3 etc.);
  • konkursy na wytworzenie jak największej ilości energii w określonym czasie (przewidziane upominki);
  • dystrybucja folderów informacyjnych;
  • prezentacja filmów nagrodzonych w konkursie Neowideo;
  • prezentacja mapy myśli Alfabet ISE
  • foto ankieta – opowiedz nam o swoich energetycznych pomysłach;

Serdecznie zapraszamy!

plakat Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska

_______________________________________________________________________________________

Zapoznaj się z relacją z Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska