Lublin zbior
Gdańsk był miastem zwieńczającym dwutygodniową trasę po Polsce z akcjami „Energia w przestrzeni miejskiej”. Gościliśmy tutaj 11-12 lipca na terenie Targu Węglowego.

Targ Węglowy jest położony pomiędzy główną arterią komunikacyjną w postaci ulicy Wały Jagiellońskie i najsłynniejszą ulicą Gdańska – Długą. Do niedawna pełnił on funkcję wielkiego parkingu, gdzie sporadycznie odbywały się imprezy i koncerty, jednak od jakiegoś czasu mieszkańcy postanowili bardziej kreatywnie zagospodarować tą przestrzeń i ustawili meble wraz z leżakami. Od tego czasu jest on odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów chcących zaznać chwili relaksu przy książce, kawie bądź po prostu poleniuchować na słońcu, do czego prowokowała szczególnie piątkowa pogoda.

W związku z atrakcyjnym położeniem i pogodą, która szczególnie 11 lipca wręcz zachęcała do odpoczynku na świeżym powietrzu, stoisko Polskiej Zielonej Sieci przeżywało niemałe oblężenie. Spacerowicze z dużym zainteresowaniem podchodzili do tematyki Inteligentnych Sieci Energetycznych i prosumenta, a także licznie brali udział w konkursie prosumenckim, gdzie momentami tworzyły się kolejki chętnych do sprawdzenia swoich prądotwórczych możliwości. Było dużo turystów z wschodu i zachodu Europy, którzy również chcieli spróbować swoich sił na rowerach.

Za pomoc w realizacji akcji serdecznie dziękujemy Instytutowi Kultury Miejskiej , a w szczególności Joannie Weltrowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gdańska: