W piątek i sobotę, 25-26 kwietnia, na krakowskiej alei Róż miały miejsce obchody Dni Ziemi, w których wzięła udział Polska Zielona Sieć w ramach akcji „Energia w przestrzeni miejskiej”.

Wśród wszystkich wystaw to właśnie stoisko Polskiej Zielonej Sieci cieszyło się największym powodzeniem! Kolejki zainteresowanych ustawiały się do naszych energorowerów,  na których każdy chętnie sprawdzał prądotwórcze możliwości swoich mięśni, a w zamian za wytworzone watogodziny otrzymywał drobne upominki. Przez dwa dni udało się nam wyprodukować blisko 500 watogodzin czystej energii elektrycznej.

Taka ilość energii wystarczyłaby na:

  • 7 godzin pracy laptopa (przy zasilaczu 70W),
  • Prawie 2 dni ciągłego ładowania telefonu komórkowego (przy zasilaczu 12W),
  • Ponad 2 dni pracy świetlówki energooszczędnej o mocy 10W.

 

Przeprowadziliśmy niezliczone rozmowy o nowoczesnej energetyce. Odpowiedzieliśmy na pytania dotyczące odnawialnych źródeł energii i inteligentnych sieci energetycznych. Dużym popytem cieszyły się dystrybuowane przez nas ekologiczne torby, kalendarze i broszury informacyjne. Wysokie zainteresowanie kampanią wyrażały lokalne media, dla których udzieliliśmy wielu wypowiedzi.

Jesteśmy szczęśliwi, że spotkaliśmy się z tak pozytywnym odbiorem i dziękujemy wszystkim uczestnikom obchodów Dni Ziemi, którzy tak licznie odwiedzali nasz namiot i aktywnie brali udział w proponowanych przez nas zabawach. Wierzymy, że szczególnie wśród najmłodszych udało się zaszczepić ekologiczne nawyki i w niedalekiej przyszłości staną się prosumentami działającymi z pożytkiem dla siebie i środowiska.

Już niebawem odwiedzimy kolejne miasta w ramach akcji energia w przestrzeni miejskiej, a na razie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Krakowa: