Lublin zbior
W dniach 7-8 lipca Polska Zielona Sieć w ramach akcji ulicznej „Energia w przestrzeni miejskiej” zawitała do stolicy polskiego przemysłu włókienniczego – Łodzi.

Namiot z naszymi prądotwórczymi rowerami rozstawiliśmy pod budynkiem byłej elektrowni w Manufakturze, która obok ulicy Piotrkowskiej jest w chwili obecnej najbardziej rozpoznawalną wizytówką miasta.

Nasza akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno mediów jak i osób, które postanowiły wybrać się na zakupy. Stanowili oni bardzo wdzięczne audytorium, chłonące informacje o inteligentnych sieciach energetycznych jak i tematyce prosumenckiej. Popytem cieszył się również plakat z zakończonej akcji outdoor’owej, z którego media oraz zwykli przechodnie z zainteresowaniem chłonęli informacje.

Gorące podziękowania składamy na ręce młodej Martynki – naszej wolontariuszki, która przez dwa dni była bardzo pomocna przy przeprowadzaniu konkursów, podczas których mierzyła czas uczestnikom pojedynkującym się w prądotwórczych zmaganiach oraz zapisywała wyniki na tablicy. W Łodzi odwiedziło nas wielu „szybkich prosumentów”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Łodzi: