645x290 akcje uliczne Poznań

W weekend 7-8 czerwca w Ogrodzie Botanicznym im. Adama Mickiewicza, podczas Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska odbyła się akcja Polskiej Zielonej Sieci pn.: „Energia w przestrzeni miejskiej”.  Była to już druga akcja uliczna z cyklu „Energia w przestrzeni miejskiej” (pierwsza odbyła się w Krakowie) i podobnie jak za pierwszym razem zakończyła się pełnym sukcesem.

Akcja w Poznaniu wyglądała odrobinę inaczej niż ta, która miała miejsce w Krakowie. W ogrodzie botanicznym stoiska wystawiennicze były znacznie oddalone od siebie dzięki czemu odwiedzający pojawiali się mniejszymi grupami. Pozwoliło to na prowadzenie dłuższych i bardziej szczegółowych rozmów na temat Inteligentnych Sieci Energetycznych (ISE), prosumenta i odnawialnych źródeł energii. Odpowiedzieliśmy na wiele pytań osób, które zainteresowane są produkcją ekologicznej energii elektrycznej na własny użytek i zainteresowaliśmy tematem jeszcze większą liczbę osób, która podeszła do tego z dużym zaciekawieniem. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jak powszechna wśród Poznaniaków jest chęć by stać się prosumentem, jednocześnie mamy nadzieję, że po tym weekendzie będzie ona jeszcze większa.

Pomimo wysokich temperatur zainteresowanie naszymi prądotwórczymi rowerami wciąż pozostaje niezmiennie wysokie, dodatkowo żadna osoba, która zdecydowała się wytworzyć na nich energię nie odeszła z pustymi rękoma. Rozdystrybuowaliśmy dziesiątki ekologicznych toreb, broszur informacyjnych i artykułów, które bez wątpienia przysłużą się promocji i pogłębianiu wiedzy o możliwościach jakie niosą za sobą ISE. Kolejną atrakcją dla odwiedzających stał się wiatrak elektryczny zasilany energią elektryczną wytwarzaną na rowerze. Przysłużył się poprawie samopoczucia pedałujących nieco łagodząc objawy upałów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska, którzy zdecydowali się odwiedzić nasze stoisko i porozmawiać. Organizatorom dziękujemyza udzielenie nam takiej możliwości.

Wkrótce odwiedzimy kolejne miasta, a na razie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Poznania: