Rzeszów wybrane kolazW pierwszych dniach lipca w ramach ogólnopolskiej  akcji “Energia w przestrzeni miejskiej” rowery prądotwórcze gościły na rzeszowskim Rynku i zachęcały Rzeszowian do przyjmowania postawy prosumenckiej.

Każdy kto 1. i 2. lipca odwiedził stoisko Polskiej Zielonej Sieci mógł na chwilę stać się żywą “elektrownią” i wytwarzać prąd na udostępnionych energorowerach. Przez dwa dni podczas prowadzonej energetycznej zabawy rozmawialiśmy z mieszkańcami Rzeszowa na tematy związane z energią, zachęcaliśmy do rozważania możliwości, jakie dają nowoczesne systemy energetyczne i programy wsparcia oferowane przez instytucje takie jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także zachęcaliśmy do racjonalnego i oszczędnego gospodarowania energią.

Odwiedzali nas starsi i młodsi mieszkańcy Rzeszowa i okolic, a nawet goście z Ameryki oraz Tajwanu. Mieliśmy też przyjemność poznać kilku studentów kierunku Energetyka, którzy kojarzyli nasz edukacyjny plakat z kampanii outdoor’owej. Również rzeszowskie media były bardzo zainteresowane wydarzeniem i szeroko je relacjonowały.

Poniżej zamieszczamy relację z Rzeszowa, a już jutro akcja w Lublinie!