Wrocław

W ostatni weekend czerwca w ramach akcji „Energia w przestrzeni miejskiej” Polska Zielona Sieć odwiedziła z prądotwórczymi rowerami Wrocław.

Wrocław to już trzecie miasto po Krakowie i Poznaniu, które odwiedziliśmy. Początkowo towarzyszyły nam obawy, związane z mało łaskawą pogodą i opadami deszczu, jednak chyba mamy mnóstwo szczęścia i wraz z godziną rozpoczęcia naszych działań chmury ustąpiły.

W sobotę rozłożyliśmy nasz namiot na terenie nowoczesnego wrocławskiego Ekocentrum. Tego dnia oprócz naszej akcji w Ekocentrum odbywał się również finał gry miejskiej organizowanej w ramach festiwalu Brave. Uczestnicy owej imprezy okazali się bardzo wdzięcznymi i chłonnymi odbiorcami, których udało się zainteresować tematyką inteligentnych sieci energetycznych. Pojawiło się również wiele osób, które dowiedziały się o naszej obecności z Internetu i postanowiły nas odwiedzić, ponieważ zainteresowały ich prądotwórcze rowery i temat produkcji ekologicznej energii elektrycznej.

Niedzielę natomiast postanowiliśmy wykorzystać tak, by zaszczepić nowe idee w przypadkowych mieszkańcach Wrocławia. Wyszliśmy więc do parku Staszica starając się trafić do ludzi, którzy na co dzień nie zastanawiają się nad nowoczesnymi rozwiązaniami w energetyce. Licznie spacerujące rodziny i rowerzyści, którzy postanowili spędzić niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu wykazywali duże zainteresowanie naszą działalnością i chętnie przystępowali do prądotwórczych zmagań na rowerach.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wrocławia, którzy postanowili nas odwiedzić oraz Fundacji Ekorozwoju za udostępnienie miejsca, a Kasi Zarembie za udzieloną pomoc. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która znajduje się poniżej, oraz na następne nasze akcje. Już 1-2 lipca będziemy w Rzeszowie.
Do zobaczenia!