Lublin zbior
Stargard Szczeciński to już dziewiąte, a zarazem przedostatnie miasto, w którym Polska Zielona Sieć (PZS) przeprowadzała akcje uliczne pod nazwą „Energia w przestrzeni miejskiej”. Rzecz miała miejsce 19 lipca – w sobotę – przed budynkiem Stargardzkiego Centrum Kultury (SCK) i 20 lipca – w niedzielę – na Rynku Staromiejskim, który równocześnie w ramach COOLturalnych wakacji zamienił się w „Krainę wielkich Eko-zabawek”.

W związku z tym, że namiot PZS w niedzielę zmienił położenie, to też profil odbiorców był bardzo zróżnicowany. Sobota była dniem, w którym większość czasu spędziliśmy na rozmowach z przechodniami, którzy postanowili udać się na spacer w słoneczne popołudnie. Tego dnia padł również nowy rekord w konkursie „Szybki Prosument”, pobity przez miejscowego radnego – Pana Kamila. Najlepszy wynik wynosi teraz bagatela 1,80 Wh w 30 sekund(!) i wydaje się tak wyśrubowany, że ciężko będzie go pobić. Mieliśmy także przyjemność gościć liczną delegacje lokalnych mediów.

W niedzielę natomiast staraliśmy się dotrzeć do osób, które postanowiły wziąć udział w zabawie miejskiej organizowanej przez SCK. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, gdyż miejscowe rodziny bardzo licznie przybyły na Rynek Staromiejski i wyrażały ogromne zainteresowanie tematyką odnawialnych źródeł energii i prosumenta.

Mieszkańcy Stargardu Szczecińskiego mogą zapoznać się z treściami plakatów będących częścią naszej ogólnopolskiej kampanii outdoorowej. Na powierzchniach udostępnionych przez SCK wystawione zostały plakaty promujące Inteligentne Sieci Energetyczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia w słonecznym Stargardzie, a w szczególności Pani Elżbiecie Świrepo z SCK.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc z akcji w Stargardzie: