Lublin zbior
W ostatni weekend lipca Polska Zielona Sieć (PZS) wydarzeniem zorganizowanym na Jasnych Błoniach w Szczecinie zakończyła cykl dziesięciu akcji ulicznych „Energia w przestrzeni miejskiej”.
Mimo panujących w tych dniach upałów, namiot PZS cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Szczecinian. Prawdopodobnie swoją cegiełkę dołożyły do tego imprezy, które odbywały się na Błoniach w tym samym czasie. W sobotę odbywało się tam Święto Policji, zaś w niedzielę akcja Aktywny Szczecin.

W sobotę już na dzień dobry mieliśmy ciekawego gościa – byłego profesjonalnego kolarza, jednak pomimo usilnych starań nie był on w stanie pobić rekordu w konkursie „Szybki Prosument”, ustanowionego w Stargardzie Szczecińskim (1,80 Wh).

Kolejnym ciekawym uczestnikiem akcji był Jarek z Cafe Rower, który również postanowił sprawdzić swoje prądotwórcze możliwości w naszym konkursie, a także rozważał możliwość zainstalowania podobnego elektrycznego rozwiązania w swojej mobilnej, rowerowej kawiarni.

W niedzielę natomiast mieliśmy wielu gości, którzy dowiedziawszy się o naszej akcji postanowili przyjechać z pobliskich miejscowości specjalnie dla nas. Szczecinianie chętnie rozmawiali z nami o odnawialnych źródłach energii. Widać, że w Zachodniopomorskim rośnie potencjał prosumencki. Swoje prądotwórcze zdolności postanowiła sprawdzić także dziennikarka z Gazety Wyborczej. Podczas wydarzenia w Szczecinie pomagał nam młody Oskar, za co mu serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc z akcji w Szczecinie: