29 maja 2014 roku doszło do przekazania nagrody dla zwycięzcy w konkursie prosumenckim „Energia to Ty – Włącz się do sieci!” w Szczecinie.

Od dziś Dom studencki nr 1 i Półsanatorium Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wszedł w posiadanie ciężko wywalczonej nagrody, w skład której wchodzi:

  • 20 U-kształtnych stojaków rowerowych
  • 5 bogato wyposażonych, bardzo wygodnych rowerów miejskich niemieckiej firmy BBF z bezobsługową, 7-biegową przekładną umieszczoną w tylnej piaście oraz dynamem w przedniej
  • części zamienne, narzędzia, zabezpieczenia (U-lock) oraz pompka
  • w pakiecie jest również pierwsze serwisowanie w szczecińskim sklepie Mad Bike, w którym zamawiane były rowery

Miejska wypożyczalnia rowerów w Szczecinie podobno ma ruszyć za dwa miesiące. Ale nie będzie pierwszą. Akademicka może ruszyć już za moment.

Pomimo tego iż pogoda nie dopisała, rowery przeszły pierwsze testy przeprowadzone przez kierownictwo i pracowników akademika i zostały przyjęte z dużym entuzjazmem. Stojaki, których montaż odbył się na początku miesiąca już teraz są wykorzystywane przez studentów, co widać na zdjęciach znajdujących się poniżej.

Studenci w konkursie rywalizowali na rowerach prądotwórczych i wygrana będzie im o tym przypominać. Otrzymali bardzo wygodne i nowoczesne rowery miejskie. Może za jakiś czas Szczecin stanie się miastem rowerzystów. Całość napełnia nas przekonaniem, że nagroda przyniesie dużo radości mieszkańcom akademika, zachęci ich do jazdy własnym rowerem w przyszłości i pokaże, że jest to nie tylko ekologiczny sposób przemieszczania się, ale także szybki i przyjemny.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w konkursie za zaangażowanie i włożony wysiłek, oraz kierownictwu i wszystkim pracownikom za udzielone wsparcie. Gratulujemy osiągnięcia najlepszego wyniku i życzymy dużo frajdy i przyjemności z użytkowania nagrody.

Już za parę dni będziemy mogli porównać prosumenckie moce studentów z różnych miast, ponieważ krakowska edycja konkursu jest na finiszu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wręczenia nagrody w Szczecinie.