baner 1 plansza Szczecin

18 listopada rozpocznie się konkurs Polskiej Zielonej Sieci dla szczecińskich studentów pt. „Energia to Ty – włącz się do sieci!”. Przez dwa tygodnie studenci – mieszkańcy 4 akademików – będą produkować prąd jeżdżąc na specjalnych prądotwórczych rowerach. Akademik, który wytworzy najwięcej energii na rowerach prądotwórczych dostarczonych przez Polską Zieloną Sieć, wygra mini wypożyczalnię rowerów i parking rowerowy o wartości 15 000 zł.

Konkurs jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci „Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – inteligentne sieci energetyczne.” Jest to kampania informacyjna na temat efektywnej i oszczędnej konsumpcji energii oraz korzyści społecznych z wdrażania inteligentnych sieci energetycznych, z którymi w nabliższym czasie wszyscy będziemy mieli do czynienia. Jednym z naszych działań jest konkurs prosumencki dla studentów. Kim jest prosument? To ktoś, kto nie tylko konsumuje, ale i produkuje energię. W taką rolę wcielą się studenci na dwa tygodnie i poznają realny wymiar każdej zużywanej watogodziny.

Już teraz zapraszamy wszystkich studentów do rozgrzewania mięśni i zbierania sił na “wyścig”. Zamieńcie swoją energię na prąd i nagrodę dla całego akademika. Poniżej harmonogram oraz akademiki – uczestnicy konkursu.

harmonogram jpgedycja 19.11.2013: UWAGA! Zmiana w harmonogramie. W DS1 (ZUT) konkurs zostanie wznowiony we wtorek, 3 grudnia
o godzinie 12:00. Miejsce konkursu pozostaje bez zmian –  pok. 730!

 Więcej informacji wkrótce!

 

Możesz zostać naszym wolontariuszem!

Zgłoś się do pomocy przy konkursie, poznaj ciekawych ludzi, zdobądź doświadczenie, zrób coś nowego. Szukamy osób odpowiedzialnych, chętnych do pracy, zaradnych, ciekawych świata.

Na koniec wolontariatu wydajemy zaświadczenie o jego odbyciu.

Napisz do nas: konkurs@zielonasiec.pl

 

Podczas realizacji konkursu współpracujemy z firmą EnergoRower z Poznania, a Patronat nad konkursem „Energia to Ty – włącz się do sieci!” objęło Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin.

 

PLAKAT KONKURSOWY_sieć