Współdziałanie, kooperatywy, lokalna żywność! Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który pokazuje, dlaczego i jak konsumenci mogą wspierać zrównoważone rolnictwo.

Wielokrotnie już pisaliśmy, dlaczego zrównoważone rolnictwo jest najlepszą odpowiedzią na wyzywania klimatyczne w kontekście produkcji żywności i ochrony zasobów naturalnych. Wyjaśnialiśmy też, jak konsumenci mogą wspierać rolnictwo przyjazne ludziom i przyrodzie poprzez współpracę z rolnikami oraz budowanie alternatywnych systemów żywnościowych opartych na zrównoważonej lokalnej produkcji i dystrybucji żywności, takich jak kooperatywy spożywcze i RWS-y (rolnictwo wspierane przez społeczność).

W naszym filmie o tym, dlaczego warto wybierać lokalną żywność i jak współpracować z rolnikami, opowiadają osoby blisko związane z ruchem kooperatyw spożywczych i organizacjami działającymi na rzecz zrównoważonego rolnictwa. Materiały do filmu powstały podczas Otwartego Pikniku Kooperacji III Zjazdu Kooperatyw, który odbył się w czerwcu w Krakowie. W czasie całodziennego pikniku, który współorganizowaliśmy w ramach kampanii “Klimat dla rolników”, można było zobaczyć, posłuchać i spróbować, co może dziś znaczyć „współdziałanie” w dziedzinie produkcji i dystrybucji żywności. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Autorom filmu i wszystkim, którzy w nim wystąpili, bardzo dziękujemy za współpracę. Zapraszamy do oglądania i liczymy, że nasz film będzie dla Was inspiracją do działania!