roweryn

W akademiku “Kordeckim” Uniwersytetu Szczecińskiego studenci od rana (studenckiego rana… od g. 12:00) do wieczora wcielają się w role prosumentów i jeżdżą na prądotwórczych rowerach produkując energię.

Ilość uzyskanych watogodzin jest obecnie objęta tajemnicą, ale możemy zdradzić, że studentom udało się już w całości naładować akumulator i w międzyczasie konieczne było jego rozładowywanie poprzez podłączanie kolejnych urządzeń. Bardzo nas również cieszy fakt, że w konkurs zaangażowali się też studenci zagraniczni. We wtorek przez 45 minut watogodziny produkował kolega z Włoch, a następnie kilku studentów z Hiszpanii. Mieszkańcy “Kordeckiego” stali się również gwiazdami telewizji – występowali już w TVP Szczecin, Polsacie, Polsat News, tvn24 i w niezliczonej liczbie stacji radiowych – dziękujemy wszystkim za współpracę podczas kontaktu z mediami!

Relację zdjęciową z przebiegu konkursu w akademikach będziemy na bieżąco uzupełniali na naszym facebooku.

FB

 

 

facebook.com/dlaklimatu

 

 

UWAGA! Przypominamy, że w związku z awarią, która wystąpiła w DS1 ZUT, w poniedziałek konkurs będzie skrócony do 2 godzin (od 12:00 do 14:00), w pozostałe dni rywalizacja będzie już przebiegała normalnie: od 12:00 do 20:00