warsztat obrazek

Niecodzienny warsztat dla NGO!
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w warsztacie przygotowanym specjalnie z myślą o sektorze NGO. Podczas dwóch dni chcemy Wam przekazać dawkę wiedzy na tematy energetyczne i nie tylko.

Dr Olgierd Małyszko (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie) opowie co to są inteligentne sieci energetyczne i w jaki sposób mogą wpłynąć na rynek energii. Robert Rybski (Client Earth) podsumuje obowiązujący stan prawny a Marcin Mizgalski, naczelny polski porsument, opowie nam m.in. o tym jak wydajne energetycznie jest słońce w Polsce.
Kolejnego dnia od
Katarzyny Guzek (Greenpeace Polska) dowiemy się jak są tworzone kampanie nakierowane w stronę ekologicznego, nowoczesnego i świadomego rozwoju. Porozmawiamy o planowaniu kampanii edukacyjnej a Magdalena Wieczerzyńska i Marcin Świejkowski (Fabryka Komunikacji Społecznej) przybliżą nam tajniki tworzenia DOBREJ kampanii oraz przećwiczą z nami zdobytą wiedzę w praktyce. 

Kiedy?
20. -21. listopada
(czwartek, piątek)
Gdzie?
Szkoła Leśna na Barbarce,
ul. Przysiecka 13,
87-100 Toruń

Koszt udziału w warsztacie?
Udział w warsztacie jest całkowicie bezpłatny!
Ponadto organizator zwraca uczestnikom koszty dojazdu na warsztat,
zapewnia 2 noclegi (już od środy) i  wyżywienie (szczegóły w regulaminie) .

Nie zwlekaj zgłoś się już dziś! Ilość miejsc ograniczona!
Rekrutacja uczestników rusza 20.10 i potrwa do 8. listopada.
pobierz formularz zgłoszeniowy
(wypełniony formularz prześlij na adres: warsztatngo(at)zielonasiec.pl )

Szczegółowe informacje na temat przebiegu rekrutacji znajdują się w regulaminie
(pobierz regulamin w wersji pdf):

Dokładny program warsztatu (pobierz w wersji pdf.):

Słów kilka o zaproszonych ekspertach:

Małyszko

Dr inż. Olgierd Małyszko
Jest absolwentem  Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej, w specjalności Elektroenergetyka. 

W ramach pracy zawodowej zajmuje się ogólnie mówiąc pracą systemów elektroenergetycznych, a wraz z rozwojem elektrowni wiatrowych oraz fotowoltaiki,  zainteresowania skupiają się na zagadnieniach współpracy OZE z systemem elektroenergetycznym. Jest współautorem kilkunastu ekspertyz dotyczących możliwości przyłączenia dużych farm wiatrowych do krajowego systemu elektroenergetycznego wykonanych na zlecenie kilku spółek dystrybucyjnych.

 

 

SONY DSCRobert Rybski jest prawnikiem w Zespole Klimat i energia, w warszawskim biurze ClientEarth.

Zdobywając doświadczenie zawodowe był związany ze społeczeństwem obywatelskim, pracował m.in. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Ludwig Boltzmann Institut für Menschenrechte, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Klinice Prawa UW (sekcja uchodźców). Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (prawo) oraz Humboldt-Universität zu Berlin (LL.M.), a od 2012 r. jest doktorantem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego WPiA UW; przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu konstytucyjnych aspektów ochrony środowiska.

 

Marcin Mizgalski – najbardziej znany polski prosument o sobie:

mizgal_jęzor_200“Mam już 42 lata, wyższe wykształcenie i krytyczne podejście do mechanizmów gospodarki. Goście po zarządzaniu tak mają. Mieszkam w Chotomowie, niedużej wsi koło Warszawy. Działam lokalnie, w swojej mikroskali, choć zacząłem z grubej rury – po trzech kolejnych włamaniach do mojego domu, widząc bezradność Policji, dość drastycznie doprowadziłem do wyłapania grupy włamywaczy plądrujących domy. Prośbą-groźbą wymusiłem likwidację nielegalnych wysypisk śmieci a w 2010 roku zatrzymałem wysypywanie dróg gminnych „destruktem” (odpadem przemysłowym). Po kolejnym projekcie klinknęło mi, że mam całkiem konkretny wpływ na kształtowanie rzeczywistości a odkąd lokalne władze zaczęły o mnie mówić „wariat”, poszło już z górki: wymogłem na władzach Gminy i Policji instalację progów zwalniających, przyłożyłem ręki do budowy największej szkoły w powiecie (i najbardziej ekologicznej w skali  Polski) a na powiatowej drodze, po 2 latach awantur, doprowadziłem do budowy ronda (bo samochody przy szkole moich dzieci jeździły zdecydowanie za szybko). Nie jestem działaczem politycznym żadnego szczebla (olewam politykę totalnie), nie planuję być radnym czy pracownikiem samorządu. Zawodowo pomagam firmom, które z różnych przyczyn znalazły się w tarapatach, choć ostatnie faktury wystawiłem za organizację komercyjnych wypraw na pograniczu Kenii i Tanzanii. Trochę pływam, głównie po morzu, gdzie wpajam kursantom zasady bezpieczeństwa. Interesuję się odnawialnymi źródłami energii, wykorzystuję je w moim domu a swoją wiedzą dzielę się z grupami, które tego potrzebują/chcą; chętnie dokładam ręki do większych projektów, jak Ekowioska Greenpeace na Festiwalu Woodstock 2014. Z projektów, jakie mnie obecnie zajmują, jeden jest szczególny: chcę wymusić poprawki w Ustawie o OZE dla prosumentów. Uważam, że tekst tej Ustawy jest totalnie do dupy, więc męczę posłów i różne gremia od blisko roku. Głównie psuję im dobre samopoczucie, ale jak się stawiają, to robię awanturę i nie zważam czy minister czy nie. Może to i nie jest zbyt szlachetna metoda, ale działa. Żeby jakoś ładnie zakończyć: mam tylko jedną zasadę – zmotywowana jednostka ma zawsze większą siłę, niż armia zdemotywowanych.”

 

guzek_200Katarzyna Guzek – Greenpeace Polska

“Jestem związana z Greenpeace od samego początku działania organizacji w Polsce, czyli od 2004 roku. Początkowo jako aktywistka/ wolontariuszka, później koordynatorka kampanii Klimat i Energia oraz kampanii na rzecz mórz i oceanów. Obecnie pełnię funkcję rzeczniczki prasowej organizacji. W ciągu tych dziesięciu lat wspinałam się na chłodnie kominowe, na pokładzie statku Arctic Sunrise ścigałam morskich kłusowników, zimą 2007r. nocowałam w koronach drzew nad Doliną Rospudy, którą finalnie udało się nam uratować, zbierałam podpisy pod inicjatywą obywatelską dla Puszczy Białowieskiej, a nawet adoptowałam rój pszczół. Od kilku lat współtworzę strategie komunikacyjne i wdrażam je w życie. Niespodziewane zwroty akcji są w mojej pracy codziennością.”

 

magda_200

Magdalena Wieczerzyńska
Senior Project Coordinator & Office Director

W Fabryce Komunikacji Społecznej pracuje od 2009 r. Specjalistka ds. komunikacji, koordynatorka projektów z zakresu CSR, szkoleniowiec, a także dyrektorka konkursu Kampania Społeczna Roku. Koordynowała takie kampanie jak: „Nie jedź na kacu. Włącz myślenie!” (KRBRD), „Siła odruchu” (Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz wszystkie kampanie Państwowej Inspekcji Pracy zrealizowane przez Fabrykę. Od 4 lat odpowiedzialna za konkurs Kampania Społeczna Roku. Aktualnie odpowiada też za koordynację programu „Kumulacja Aktywności” dla Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Wcześniej doświadczenie zdobywała m.in. w Fundacji SYNAPSIS, UNDP oraz agencjach: Onboard PR i 24/7 PR.  Absolwentka socjologii.

 

Marcin Świejkowski_200Marcin Świejkowski
Strategy & Development Manager w Fabryce Komunikacji Społecznej.

W Fabryce Komunikacji Społecznej zajmuje się tworzeniem strategii kampanii społecznych oraz koordynacją procesów przetargowych.Od 3 lat związany z planowaniem, strategią komunikacji i działaniami PR  projektów społecznych. Od 2009 roku dziennikarz portalu kampaniespoleczne.pl, autor wielu artykułów dot. marketingu społecznego, społecznej odpowiedzialności biznesu, employer branding’u i personal branding’u. Laureat konkursu dziennikarskiego “Pióro Odpowiedzialności”. Autor m.in. strategii kampanii promującej budownictwo pasywne, energooszczędne i odnawialne źródła energii pt. “Dom, który dla mnie oszczędza” realizowanej przez FKS dla Ministerstwa Środowiska.

__________________________________________________________________________________

Zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzi z serwisu flickr.com, zostało wykorzystane na zasadach licencji Creative Commons. Jego autorem jest Eigirdas. Na zdjęciu wprowadzono zmiany. Bezpośredni link do zdjęcia to – https://www.flickr.com/photos/eigirdas/2609315441