konferencja1

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję “Rolnictwo przyszłości przyjazne dla rolników i klimatu”, która odbędzie się 12-13 grudnia 2014 r. w Warszawie.

Rolnictwo z jednej strony przyczynia się do zmian klimatu, gdyż jest odpowiedzialne za znaczną część emisji gazów cieplarnianych, a jednocześnie konsekwencje zmian klimatycznych coraz bardziej zagrażają produkcji żywności w Europie i na świecie. Podczas naszej konferencji będziemy dyskutować o tym, dlaczego rolnictwo może być ważnym narzędziem ochrony klimatu i zasobów naturalnych oraz w jaki sposób przyczyniać się do tego mogą rolnicy i konsumenci żywności.

Do udziału w konferencji zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane tematem zrównoważonego rolnictwa, rozwojem społeczności rolniczych oraz ruchów i inicjatyw tworzonych przez konsumentów żywności.

Miejsce: Warszawa, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne KZRSS “Społem”, ul. Grażyny 13/15 (mapa)

Termin: 12 grudnia 2014 r. (piątek) – konferencja;  13 grudnia 2014 r. (sobota) – wizyta studyjna w mazowieckich gospodarstwach rolnych

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji w zaproszeniu, które można pobrać tutaj (kliknij, aby pobrać PDF) lub przeczytać poniżej.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO (kliknij, aby przejść do formularza). Zgłoszenia przyjmujemy do 10 grudnia.

Udział w obu dniach konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc na konferencji 12 grudnia jest nielimitowana. O uczestnictwie w wizycie studyjnej 13 grudnia decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator pokrywa koszty dojazdu dla osób dojeżdżających spoza Warszawy, a dodatkowo koszty noclegu i wyżywienia dla osób biorących udział w wizycie studyjnej (szczegóły w zaproszeniu).

Dodatkowych informacji o konferencji udziela Magdalena Klarenbach: klara[at]zielonasiec.pl, tel. 608 422 208

Konferencja jest organizowana w ramach kampanii “Klimat dla rolników” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Unii Europejskiej.